Realitný maklér

Michal Janči 

Môj príbeh

 

Realitný maklér Michal Janči – Bratislava

Volám sa Michal Janči a už 16 rokov sa venujem práci s ľudmi. V roku 2014 som otvoril svoju prvú realitnú kanceláriu v meste Bratislava so sídlom v Ružinove. Výkon profesie realitný maklér na Slovensku nie je regulovaný. Som názoru, že vzdelanie je pri odborných profesiách veľmi dôležité. Preto som absolvoval kurz Realitný obchod v praxi a stal sa zo mňa certifikovaný realitný maklér. V roku 2017 som ako jeden z prvých realitných profesionálov získal kariérny titul RSc. – real estate consultant. Len 6% maklérov na Slovensku vie poskytnúť vedomosti získané touto formou štúdia pri predaji, kúpe nehnuteľnosti.

V roku 2021 som založil vlastnú realitnú značku Bosen Group Real Estate.

Úroveň mojich vedomostí som opäť pozdvihol v roku 2022, kedy som úspešne absolvoval štúdium Master of Business Administration - MBA z oboru Realitný management v inštitúte CEMI v Prahe.

V realitnom svete sa stanete úspešnými až keď pochopíte, že byť realitný maklér nie je práca. Je to spojenie životného štýlu, presvedčenia a neustáleho osobnostného rastu. Rozhodol som sa vybudovať tím a šíriť túto myšlienku ďalej. V súčasnosti mám na západnom Slovensku viac ako 30 členný tím profesionálov. Môj tím má skúsenosti pri predaji nehnuteľností v hodnote viac ako 220 miliónov €.

Každý obchod je pre mňa jedinečný, má svoj príbeh. S každým mojim klientom si vytváram vzťah, aby som dokonale pochopil jeho myšlienky, potreby a očakávania. Neustále inovujem svoj marketing, prispievam a som aktívny na sociálnych sieťach, píšem odborné články zo sveta realít, využívam najnovšie technológie. Sledujem trendy a učím sa od celosvetovo uznávaných spoločností. Snažím sa priniesť nový pohľad na svet nehnuteľností.

V roku 2019 organizovala Realitná únia SR druhý ročník realitného kongresu. Naša realitná kancelária Bosen Group získala druhý krát prestížne ocenenie REALITNÁ KANCELÁRIA ROKA – ABSOLÚTNY VÍŤAZ. Opäť sa mi potvrdilo, že to čo robím má zmysel a že to robím správne. Moje motto je „Úspech začína stratégiou“ a práve preto je dôležité mať toho správneho partnera, ktorý Vám s úspešnou stratégiou pomôže.

Slovenská realitná akadémia ma oslovila, aby som sa stal členom ich tímu. Od novembra 2019 pôsobím v realitnej akadémii ako lektor, ktorý vzdeláva realitných maklérov na tému "Realitný marketing". 

 

realitny makler bratislava
strategia

Ako začala moja úspešná stratégia?

Realitný maklér Michal Janči – úspešná stratégia. V mladom veku som sa venoval kolektívnemu športu. Hrával som hokej, basketbal a neskôr floorbal. Pri  športe som pochopil ako veľmi je dôležitý osobný rast a tímová spolupráca. Zranenie zapríčinilo, že som musel so športom skončiť. Podstatná vec, čo ma šport naučil, nikdy sa nevzdávať, práve naopak vždy za každú cenu chcieť vyhrať.

Pracovať s ľudmi som začal už v svojich 16 rokoch. Najskôr z pozície obchodníka a neskôr ako manažér, riaditeľ tímu ľudí. Obchodovanie s nehnuteľnosťami ma zaujalo v roku 2014 vďaka mojej rodinnej známej. Povedal som si ,,idem do toho!". Chcem ľuďom pomáhať pri hľadaní ich nového domova, byť najlepší realitný maklér. Trvalo to dva týždne od začiatku mojej realitnej kariéry a predal som svoju prvú nehnuteľnosť. Spočiatku to bola práve chuť vyhrávať, ktorá ma hnala vpred. V tej dobe bolo pre mňa výhrou úspešne ukončiť obchod a získať províziu.

Ako som sa posunul vpred!

Kedy som naozaj pochopil význam toho čo robím? 10.januára 2017 sa mi zmenil život. Moja úžasná žena Barbara mi porodila syna Filipka. Môj prístup k práci a samotným klientom sa veľmi zmenil. Žiadny obchod už nebol taký ako predtým. Vďaka mojej manželke a synovi som pochopil zmysel slova rodina a domov. Prestal som brať realitný obchod ako „honbu za províziou“. Zrazu som začal pristupovať ku každému klientovi osobnejšie. Fráza „Chcem ľuďom pomôcť nájsť nový domov“ nabrala úplne iný zmysel. Povedal som si, že chcem na slovenskom realitnom trhu niečo zmeniť. Dať ľudom pocit, že predaj / kúpa nehnuteľnosti nemusí byť nepríjemným zážitkom. Mnoho ľudí predsa predáva alebo kupuje nehnuteľnosť len raz za život. Je to teda výnimočná udalosť a tak k nej treba aj pristupovať. Moja rodina mi pomohla pochopiť význam slova domov. Vďaka nim som začal chápať potreby svojich klientov pri hľadaní ich nového bývania.

bratislavsky hrad

Príbeh nehnuteľnosti

Každý obchod je pre mňa jedinečný, má svoj príbeh. Každého môjho klienta potrebujem dokonale poznať, aby som pochopil jeho myšlienky, potreby a očakávania. Som názoru, že bez osobného prístupu nie je možné pripraviť úspešný marketing pri predaji nehnuteľnosti. Práve realitný marketing zaznamenáva veľký progres v posledných rokoch. Pripraviť pútavé fotografie bytu alebo rodinného domu? Popis nehnuteľnosti, ktorý svojim obsahom zaujme potenciálneho kupujúceho? Nachystať jedinečnú videoobhliadku nehnuteľnosti? Nič z toho nie je možné bez toho aby ste nehnuteľnosť a jej majiteľa dobre poznali. To je dôvod prečo si s každou nehnuteľnosťou a klientom vytváram vzťah.

Prečo ma klienti vyhľadávajú?​

Obchodovanie s nehnuteľnosťami robím inak. Niekto predáva alebo kupuje nehnuteľnosť len raz za život. Je to teda výnimočná, životná udalosť a tak k nej treba aj pristupovať. Častá otázka klientov je ,,Kto je ten najlepší realitný maklér? Ako zistím, že Vy ste ten najlepší realiťák? Prečo si mám vybrať práve Vás?". Bežný realitný maklér nevie odpovedať alebo použije cliché odpoveď typu: ,,som ten najlepší realitný maklér, predám Váš byt najrýchlejšie" …..   Aká je moja odpoveď na túto otázku?: „Mám jedinečnú myšlienku, dám Vašej nehnuteľnosti príbeh“. Základným kameňom úspechu je správne nastavená stratégia a marketing. Realitný maklér nie je nejaký obyčajný obchodný zástupca. Je to osoba, ktorá hľadá svojim klientom domov... A práve príbeh pri hľadaní nového domova je to, čo dáva mojej práci zmysel...