Chcete predať nehnuteľnosť? Fotografie nehnuteľnosti sú základ úspechu

Riešite predaj alebo prenájom nehnuteľnosti? Hovorí sa, že na vzbudenie záujmu pri prvom stretnutí má človek 7 sekúnd. Koľko času má fotografia nehnuteľnosti na realitných portáloch?

Prvý dojem

Predstavte si, že ste kupujúci. Intenzívne hľadáte Vaše vysnívané bývanie. Je množstvo lokalít s veľkou ponukou a tak sa často stáva, že má kupujúci po čase pocit, že hľadá ihlu v kope sena. A tak len surfuje po stránkach s ponukou nehnuteľností a hľadá niečo, čo by ho upútalo. Dôležité je pre Vašu nehnuteľnosť  „vystúpiť z davu“.

homestaging

Titulná fotografia – predaj nehnuteľnosti fotografia nehnuteľnosti

Titulná fotografia nehnuteľnosti je častokrát najviac podstatná. Správne zvolená úvodná fotka môže byť rozhodujúcim faktorom pre úspech alebo neúspech predaja. Môžete mať 15 krásnych záberov, ale ak použijete na úvod ten nesprávny, môže sa stať, že ponuka nikoho neosloví.

Jedna fotka nepredávafotka

Správne zvolená titulná fotografia je dôležitá, no netreba zabúdať na prezentáciu ďalších priestorov. V potenciálnom kupujúcom musíte vzbudiť potrebu navštíviť Vašu nehnuteľnosť, vyzdvihnúť všetky jej pozitíva, ukázať mu, prečo by mal mať záujem.

Klamať sa nevypláca!

Častokrát sa stretávame s tým, že je nehnuteľnosť nafotená prostredníctvom širokouhlých objektívov resp. technológiou  „Rybie oko“. Túto formu neodporúčam, nakoľko záujemcov môžeme ľahko nahnevať a to tým, že na fotografii priestor síce vyzeral priestranne, no v skutočnosti už nie.

Príprava nehnuteľnosti na fotenie

Bez prípravy to nejde. Fotografie priestorov, ktoré sú zapratané nábytkom alebo znečistené, nepôsobia na potenciálneho kupujúceho pozitívne. Profesionálnemu foteniu by mala predchádzať príprava – homestaging. Je potrebné nehnuteľnosť upratať, zbaviť sa pachov a osobných vecí.

homestaging rodinny dom

Chcete zvládnuť predaj nehnuteľnosti úspešne?

Vynikajúce realitné fotografie zvyšujú šancu na predaj nehnuteľnosti s najväčším profitom. Nenechajte nič na náhodu a zverte sa do rúk profesionálovi. Chcete predať nehnuteľnosť? Váš realitný maklér Mgr. Michal Janči, RSc.

nehnuteľnosť

fotografia predaj nehnuteľnosti